O portálu

Žítkrajinou.cz je webový projekt Státního pozemkového úřadu primárně určený laické veřejnosti. Čtenáři se díky němu čtivou a srozumitelnou formou dozvědí zajímavosti z oblasti pozemkových úprav, půdy, krajiny a zadržování vody v ní. Na webu také najdete pozvánky na odborné akce související s problematikou, jíž se SPÚ zabývá.
Tento portál je populárně-naučný. Oficiální stránky Státního pozemkového úřadu najdete ZDE.

Sdílejte článek:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Kalendář akcí

Více akcí

ŽÍT KRAJINOU NA FACEBOOKU

2 dní 57 minut

Kompost bez zápachu? Pomocí žížal to jde snadno. Vyžadují minimum péče, netrpí žádnými nemocemi a navíc jsou za den schopny pozřít potravu o váze až poloviny vlastní hmotnosti a přeměnit ji v úrodný humus. Kde je ale sehnat? Mrkněte na „žížalí mapu“. https://www.mapko.cz

3 dní 7 hodin

Už se to blíží. Přesně za týden začíná největší česká zemědělsko-potravinářská výstava Země živitelka. Kdo z vás se na ni chystá? My tam samozřejmě nebudeme chybět.

4 dní 47 minut

Černých skládek je ve volné přírodě bohužel stále mnoho. Jen za poslední dva roky objevili lesníci celkem 1 466 nelegálních skládek. Celkem zabíraly plochu o rozloze 39 hektarů. Jde přibližně o deset pražských Václavských náměstí. Máte ve svém okolí také nějakou?

Sdílejte článek:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn