Vybírejte nejhezčí biocentra, vodní nádrže a polní cesty

Vybírejte nejhezčí biocentra, vodní nádrže a polní cesty

Do soutěže Žít krajinou se letos přihlásilo 43 projektů. Odborná komise bude nyní hodnotit společnou práci poboček Státního pozemkového úřadu, obcí, projektantů i dodavatelů. Ale do hlasování se může zapojit i veřejnost. Do 31. 12. 2018 můžete vybírat nejlepší projekty v rámci Ceny veřejnosti na adrese www.soutezzitkrajinou.cz.

Soutěž Žít krajinou pořádá Státní pozemkový úřad, aby ocenil a představil veřejnosti nejkvalitnější realizovaná opatření navrhovaná v pozemkových úpravách. Podporuje tak projekty, které svým charakterem splňují požadavky na celkové řešení krajiny nebo její části. Jejím hlavním cílem je seznámit odbornou i laickou veřejnost s rozsahem a úrovní výstavby tzv. společných zařízení. Mezi ně patří například biokoridory a biocentra, vodní nádrže, průlehy, větrolamy nebo polní cesty. Soutěž oceňuje kvalitně odvedenou společnou práci poboček krajských pozemkových úřadů, obcí, projektantů i dodavatelů a chce tak přispět ke zvýšení prestiže oboru.

Letos se opět soutěží ve dvou kategoriích. Tou první je zelená a dopravní infrastruktura (prvky ÚSES, opatření ke zpřístupnění pozemků), do které se přihlásilo 22 projektů, a druhou tvorba a ochrana krajiny (protierozní a vodohospodářská opatření), v níž soutěží 21 projektů.

V každé kategorii vyhlásí odborná komise první tři místa, dále bude udělena Cena Státního pozemkového úřadu a Cena veřejnosti, kterou získá právě projekt s nejvyšším počtem hlasů v internetovém hlasování. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční na jaře 2019.

Foto: Shutterstock.com

Sdílejte článek:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Kalendář akcí

Více akcí

ŽÍT KRAJINOU NA FACEBOOKU

15 hodin 18 minut

Motivem pro zahájení pozemkových úprav v Poděšíně na Vysočině bylo zdigitalizování katastrální mapy a vybudování společných zařízení, která by obec a její okolí chránila před povodněmi a erozí půdy. A to se také povedlo! Když před třemi lety lilo jako z konve, do obce se žádná bahnitá voda z polí nedostala. Stačilo postavit jen jeden rybník. Více si přečtěte v našem článku.

3 dní 15 hodin

Jak zabavit děti v nekonečném čekání na Ježíška? Vemte je zítra do Národního zemědělského muzea! Děti si vyzkouší zdobit vánoční perníčky, vyrobit vánoční lucerničku nebo přání a mohou se dozvědět něco nového o kaprech v expozici Rybářství. Navíc si můžete dopřát i sladkou tečku v podobě tradičních vánočních dobrot v expozici Gastronomie.
Více o akci zde: https://bit.ly/2Bq9iiH

4 dní 15 hodin

Hlasujte v kategorii – Zelená a dopravní infrastruktura! Podpořte svého favorita a rozhodněte, které společné zařízení získá cenu veřejnosti!

Kompletní seznam přihlášených projektů: https://bit.ly/2Q9urGj

Sdílejte článek:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn