Krásnější krajina na zámku Kačina

Krásnější krajina na zámku Kačina

Místa, do kterých se díky plánovaným zásahům vrátily krajinné prvky tolik potřebné pro udržení zdravé rovnováhy, představuje fotografická výstava Státní pozemkový úřad – správce české krajiny. Tu můžete až do jara vidět v Muzeu českého venkova na zámku Kačina, který spadá pod Národní zemědělské muzeum.

Úkolem pozemkových úprav je nové a lepší zacházení s pozemky v krajině. Avšak stejně důležitá jako náprava vlastnických vztahů a vytvoření podmínek pro racionální hospodaření je i obnova a udržitelný rozvoj krajiny. Při pozemkových úpravách se navrhují nejen nové tvary a velikosti pozemků, ale i prvky, které krajině pomáhají. Odborně se nazývají společná zařízení a patří mezi ně mokřady, remízky, rybníky, nádrže, biocentra, biokoridory, stromořadí, aleje nebo polní cesty. Fotografické záběry pozemkových úprav z různých lokalit Česka ukazují, jak lze citlivými zásahy vylepšit či navrátit krajině schopnost zadržet vodu, zlepšit prostupnost pro zvířata i lidi, bojovat se suchem, záplavami či erozí. Snímky takových úprav jsou doplněny popisky, které návštěvníkům danou problematiku přiblíží.

Na zámku se bude 2. prosince konat Adventní neděle, tak můžete návštěvu poučné výstavy spojit s touto akcí. Více se dozvíte na webu Muzea českého venkova.

Sdílejte článek:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Kalendář akcí

Více akcí

ŽÍT KRAJINOU NA FACEBOOKU

15 hodin 15 minut

Motivem pro zahájení pozemkových úprav v Poděšíně na Vysočině bylo zdigitalizování katastrální mapy a vybudování společných zařízení, která by obec a její okolí chránila před povodněmi a erozí půdy. A to se také povedlo! Když před třemi lety lilo jako z konve, do obce se žádná bahnitá voda z polí nedostala. Stačilo postavit jen jeden rybník. Více si přečtěte v našem článku.

3 dní 15 hodin

Jak zabavit děti v nekonečném čekání na Ježíška? Vemte je zítra do Národního zemědělského muzea! Děti si vyzkouší zdobit vánoční perníčky, vyrobit vánoční lucerničku nebo přání a mohou se dozvědět něco nového o kaprech v expozici Rybářství. Navíc si můžete dopřát i sladkou tečku v podobě tradičních vánočních dobrot v expozici Gastronomie.
Více o akci zde: https://bit.ly/2Bq9iiH

4 dní 15 hodin

Hlasujte v kategorii – Zelená a dopravní infrastruktura! Podpořte svého favorita a rozhodněte, které společné zařízení získá cenu veřejnosti!

Kompletní seznam přihlášených projektů: https://bit.ly/2Q9urGj

Sdílejte článek:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn