Hlasujte v soutěži Společné zařízení roku 2016

Hlasujte v soutěži Společné zařízení roku 2016

V úterý 1. 11. začalo hlasování o Ceně veřejnosti v již 10. jubilejním ročníku soutěže Společné zařízení roku. A jestli to nevíte, tak pod pojmem „společné zařízení“ si můžete představit např. polní cesty, vodní nádrže nebo vysazené prvky zeleně. Tedy prvky, které vznikají v krajině, aby jí pomáhaly a chránily ji.

Cílem soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s rozsahem a úrovní realizace společných zařízení navrhovaných v pozemkových úpravách. A také ocenit kvalitně odvedenou společnou práci poboček krajských pozemkových úřadů, projektantů i dodavatelů a přispět tak ke zvýšení jejich prestiže v oboru.

Do letošního ročníku je přihlášeno celkem 62 projektů, které se utkají ve třech kategoriích:

  • Zpřístupnění pozemků (39)
  • Protierozní a vodohospodářská opatření (15)
  • Opatření k ochraně a tvorbě životního prostředí (8)

Dále bude udělena Cena Státního pozemkového úřadu, kterou dostane zařízení vybrané jako nejlepší ze všech tří kategorií, a také Cena veřejnosti. O ní můžete rozhodnout i vy a zároveň můžete vyhrát digitální fotoaparát. Stačí, když budete hlasovat zde.

Hlasovat můžete do 30. listopadu 2016.

Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním večeru 23. 3. 2017 v Hlavním sále Senátu Parlamentu České republiky.

Zde si můžete prohlédnout vítězné projekty roku 2015:

Kategorii Zpřístupnění pozemků vyhrál projekt Polní cesty v Olešnici.

Kategorii Protierozní a vodohospodářská opatření vyhrál projekt obnovy vodních ploch v Třanovicích.

Kategorii Opatření k ochraně a tvorbě životního prostředí vyhrál projekt Zvýšení ekologické stability v Lichkově.

Sdílejte článek:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Kalendář akcí

Více akcí

ŽÍT KRAJINOU NA FACEBOOKU

14 hodin 21 minut

Vítězové 12. ročníku soutěže Žít krajinou si včera v Rytířském sálu Senátu Parlamentu ČR převzali svá ocenění. Přijměte pozvánku na výlet po oceněných projektech...

s Jihlava (oficiální fb stránka); Obec Bílov

1 týden 3 dní

Chtěli bychom vás upozornit na novelu veterinárního zákona, kterou připravilo Ministerstvo zemědělství. Každý chov s více než třemi fenami bude muset být nahlašován a registrován u příslušných krajských veterinárních správ. Cílem této novely je potlačit nelegální a neetické obchodování se psy z takzvaných množíren.
Novelu již schválila vláda a vejde v platnost 14. prosince 2019.

2 týdnů 1 den

Obec Zálezlice si toho hodně vytrpěla. V roce 2002 se přes ní přehnaly povodně a prakticky celou vesnici srovnaly se zemí. Díky společnému úsilí a pomoci lidí prakticky z celého světa se nakonec podařilo vesnici obnovit. Aby toho nebylo málo, tak se obcí prohnaly povodně i v roce 2013.
Nyní však můžeme říct, že si obyvatelé Zálezlic mohou již oddychnout. Ve spolupráci se Státním pozemkovým úřadem vznikl u obce 1500 metrů dlouhý protipovodňový val, který by měl obec před podobnou katastrofou ochránit!

Sdílejte článek:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn